Naujienų prenumerata
Susisiekite

Kelionės į Turkiją AKCIJA NEBEGALIOJA Kelionės į Turkiją

Galioja iki 2019.12.01

[Kelionės į Turkiją]

plankyk Turkiją


Turkija – savo geografine padėtimi unikali valstybė, besidriekianti tiek Europos, tiek Azijos žemynuose. Nors europietiškoji Turkijos dalis užima tik 3% visos teritorijos, šalis atvira vakarietiškoms vertybėms: moterims neprivaloma dangstytis veidų, arabiškas alfabetas pakeistas lotyniškuoju, įdiegtas demokratinis valdymo būdas. Turkija yra ne tik Europą bei Aziją jungiantis tiltas – tai kultūros lopšys, kuriame virė hetitų, senovės graikų, persų, romėnų, bizantiečių civilizacijų istorijos. Taigi, jeigu norite aplankyti atvirą, skirtingų kultūrų palikimo kupiną šalį – imkite dairytis kelionės į Turkiją.Stambulas – kontrastais stebinantis miestas


Vienas iš miestų, kurį privalu aplankyti pažintinės kelionės į Turkiją metu, be abejo, yra tiek Azijos, tiek Europos žemynus aprėpiantis Stambulas. 15 milijonų gyventojų talpinantis gigantas toks didelis, jog esant intensyviam eismui kelionės iš europietiškos Stambulo dalies, norint pasiekti azijinę, gali trukti net kelias valandas. Šios dvi miesto dalys, jungiamos tiltų, yra stiprių miesto kontrastų priežastis – jei vienoje nėra greitojo maisto restoranų, o moterys vilki tradicinius rūbus, tai kitoje, atvirkščiai, gausu šiuolaikinių prekybos centrų, barų, kavinių, gatvėse vaikšto vakarietiškai apsirengę žmonės.

Stambulą aplankyti verta ne tik dėl mieste akivaizdžiai vyraujančios kultūrinės įvairovės – taip pat privalu nepamiršti istoriškai svarbių pavienių objektų, tokių kaip mečetės, soborai, rūmai. Būtinai aplankykite Mėlynąją mečetę, kuri yra tituluojama kaip viena žymiausių. Akys raibsta vien nuo dekoracijoms sunaudotų rankų darbo plytelių – skaičiuojama, jog jų mečetei sunaudota net 20 tūkstančių. Kelionės į Turkiją metu taip pat aplankykite šiuos Stambulo pasididžiavimus: Šv. Sofijos soborą, Topkapi bei Dolmabahce rūmus, Galata bokštą, kurie yra vieni žymiausių Stambulo istorinių statinių. Jokiu būdu nepamirškite lauktuvių namiškiams! Jas nupirkti galėsite aplankę nuo XV amžiaus veikiantį Didįjį Stambulo turgų bei Prieskonių turgų, atidarytą XVII amžiuje.Modernioji sostinė Ankara


Pažintinės kelionės į Turkiją metu privalu aplankyti šalies sostinę Ankarą. Ji turi tris kartus mažiau gyventojų nei Stambulas, tačiau nenusileidžia modernumu – tai vienas svarbiausių komercinių ir pramoninių šalies miestų. Sostine Ankara tapo ne taip jau seniai, mat šį statusą įgavo 1923 metais, pirmojo Turkijos prezidento Mustafos Kemalio Atatiurko sprendimu. Nors dalis miesto infrastruktūros buvo pritaikyta sostinės reikmėms, jo branduolys išliko istorinis.

Viešnagės Ankaroje metu pravartu praplėsti žinias apie senąsias čia besivysčiusias civilizacijas – aplankykite Hetitų archeologijos muziejų, įrengtą miesto aukštumoje, kuriame laikomi istoriniai radiniai iš Mesopotamijos. Taip pat nepamirškite šiuolaikinės Ankaros statinių, tokių kaip televizijos bokštas Atakule, kurio aukštis siekia 125 m. Jis yra naujosios miesto dalies, statytos Ankarai tapus šalies sostine, simbolis. Užsukite apžiūrėti ir pagrindinių miesto įžymybių - M. K. Atatiurko amžinojo poilsio vietos, Turkų mauzoliejaus.

Tam, kad iš kelionės į Turkiją grįžtumėte visokeriopai susipažinę su jos kultūra, tradicijomis – išbandykite vietinę virtuvę, kuri nustebins maisto, pagaminto iš jautienos bei avienos, įvairove. Populiariausias patiekalas Turkijoje – kebabas, tačiau jis labai skiriasi nuo lietuviškojo varianto ir yra patiekiamas lėkštėje su ryžiais, svogūnais ir lavašu – tad nepraleiskite galimybės jo paragauti. Užkandžių bei salotų įvairovė Ankaroje taip pat labai plati, tad retas kuris liks nesužavėtas ar nepasisotinęs.


Atokvėpis unikalios gamtos apsuptyje


Nors kelionės į Turkiją dažnai siejamos su Stambulo, Ankaros aplankymu, negalvokite, kad tai vienintelės patrauklios Turkijos vietos. Keliaujant pravartu užsukti į Pamukalę, tituluojamą tikru gamtos stebuklu. Joje pasigrožėkite druskų prisotintais šiltaisiais šaltiniais, puikiai vertintais dar senovės graikų ir romėnų, aplankykite nors keletą iš visos gausybės mieste esančių šventyklų.

Unikaliais gamtos dariniais garsėja ir Kapadokijos regionas – jame gausu neįprastos formos kalvų, urvų bei sudėtingų tunelių sistemų, sudarančių paslaptingus požeminius miestus. Šis regionas susiformavo dar prieš 60 mln. metų išsiveržus ugnikalniams.

Turkija – šalis, garsėjanti tiek didingais, tūkstančių metų istoriją siekiančiais miestais, tiek gamtos dariniais. Kelionės į Turkiją gali pasiūlyti didžiulę miestų kultūrinę įvairovę, balansuojančią tarp naujai įsiveržusių vakarietiškų bei tradicinių, musulmoniškų vertybių. Gamtos kampeliai, išpuošti šaltiniais, urvais, kalvomis taip pat suteiks neišdildomus įspūdžius.

Pasikliaukite mūsų agentūros darbuotojais bei NOVATURO ar TEZTOUR atstovais ir pasirinkite Jums priimtiniausią kelionės į Turkiją tipą, laiką, užsirezervuokite viešbučius, pervežimus, sužinokite visas smulkmenas apie reikalingus dokumentus, bagažą – visa tai padės atlikti mūsų darbuotojai. Esame vienas didžiausių kelionių organizatorių Lietuvoje, todėl stengiamės pasiūlyti įvairius kelionių pasiūlymus, geriausiai atitinkančius kiekvieno poreikius. Svajojate apie tobulą poilsį, be jokių rūpesčių? Kreipkitės ir mes pasistengsime, jog kelionės į Turkiją metu patirtumėte nepamirštamus įspūdžius!Specialūs kelionių pasiūlymai Jums: Planuok vasaros įspūdžius dabar!