Naujienų prenumerata
Susisiekite

Naujienos Naujienos

Kaip pasiruošti kelionei su šeima kruizu?
2016.04.21

[Kaip pasiruoškite kelionei su šeima]

Turintys vaikų žino – išsiruošti į kelionę kartu su mažaisiais gali būti sudėtingiau nei atrodo. Juk bet kokios kelionės netinka - reikia apgalvoti kelionės tikslą, veiklas, kurios patiktų visiems. Mažiesiems dažniausiai yra pakankamai sunku įtikti – jie nori pažaisti, retai kada gali ramiai pasėdėti, todėl ilgos kelionės automobiliu jiems prailgsta. Tačiau yra vienas kelionės tipas, kuris gali puikiai tikti visiems šeimos keliautojams, ir tai yra kruizinės kelionės.

Siekiant vaikus nuo pat pirmos minutės įtraukti į keliavimą, svarbu su jais pasikalbėti apie kelionę prieš jai prasidedant. Prieš pasirenkant kruizą, reiktų vaikams papasakoti, kas tai yra, kuo tokia kelionė jiems galėtų patikti. Taip pat galima kartu eiti į parduotuves ir pirkti kelionines knygas, kartu krautis daiktus, rinktis galimas kruizo veiklas. Būtina prisiminti, kad ne viskas, kas patinka mažiems vaikams, patiks paaugliams, todėl patikrinkite, ar kruizo pasiūlymas atitinka visų amžių vaikų norus ir poreikius.

Galima rinktis tokius kruizus, kurie jau turi tam tikrą programą. Pavyzdžiui, su šeima vykstant į Stokholmą, kruize jau būna paruošta pramoginė ir poilsinė programa, kuri patiks tiek vaikams, tiek paaugliams, tiek suaugusiems. Norintiems pasilinksminti kartu, kruize yra siūloma gyva šokių muzika, dainavimas karaoke, įvairūs žaidimai ir viktorinos. Tėvai, dalyvaujantys žaidimuose ir viktorinose, galės laimėti Tallink kelioninius dovanų kuponus, o vaikai - mažesnius prizus. Taip pat bus galima pasimėgauti ir sauna.

Kai kurios veiklos siūlomos tik vaikams arba tik suaugusiems. Tad, jei tėvai nuspręs apsilankyti bare, tai galės daryti tik be savo mažųjų atžalų. Jei vaikai pavargo ir nenori bendrauti su kitais vaikais, nepamirškite pasirūpinti ir savomis nuotaikos praskaidrinimo priemonėmis: knygomis, žaidimais išmaniuosiuose telefonuose. Mažuosius taip pat džiugins, kai pietų metu jiems bus siūlomi gaivūs kokteiliai nemokamai.

Dažniausiai kruizuose siūlomos kajutės yra dvivietės ar keturvietės, todėl jei vaikai yra pratę miegoti atskirai, perspėkite, kad visi būsite vienoje vietoje kartu. Kajutes galima rinktis pagal denį, ar jos su langu, ar be. Pavyzdžiui, C tipo kambarys bus be lango, žemutiniame denyje, B tipo bus aukščiau, bet taip pat be lango, A tipo kambarys jau bus su langu, kurio vaizdu galės mėgautis visa šeima. Kajučių kaina gali skirtis ne tik priklausomai nuo tipo, bet ir nuo keleivių amžiaus: vaikas (6-11 metų) keliauja nemokamai, didesnė kaina bus paaugliui (12-17m.) ir didžiausiai kaina – suaugusiajam.

Prieš vykdami į kelionę, pasirūpinkite ir vaistais nuo supimo: jei vaikai nėra keliavę anksčiau, jiems gali pasidaryti bloga kelionės metu. Neturint tokių vaistų, galima apsilankyti kruizinio laivo vaistinėje.

Nepamirškite, kad norint geriausių sąlygų šeimos pasiūlymui, yra rekomenduojama kruizinę kelionę užsisakyti iš anksto. Krantas Travel siūlomas šeimyninis kruizas į Stokholmą su turima akcija galioja iki 2016 m. gruodžio 30 dienos. Šeimos pasiūlymas galioja tik jeigu bent vienam vaikui yra mažiau nei 17 metų.