Naujienų prenumerata
Susisiekite

Kelionės į Italiją visus metus Kelionės į Italiją visus metusKelionės į Italiją visus metus


Italija! Nepamirštamų atostogų šalis, kerinti įspūdingu kraštovaizdžiu, vaizdingomis pakrantėmis, gražiausiais Europoje kalnais bei istorinėmis lankytinomis vietomis. Gardūs patiekalai, turtingo skonio krašto vynas ir išskirtinis itališkas temperamentas ištisus metus vilioja čia atvykti tikrus kelionių gurmanus, kuriems Italija atveria ne tik vasariško poilsio malonumus ant jūros kranto, bet ir žiemiškas atostogų pramogas Alpėse!
Nerūpestingų, o galbūt pašėlusių ir aktyvių atostogų mintis šiame krašte jau gniaužia kvapą? Puiku! Tuomet keliaukime kartu susipažinti su įspūdingiausiais Italijos regionais!

Sicilija – piečiausias Italijos regionas, įsikūręs kerinčio gamtovaizdžio saloje tarp Europos ir Afrikos. Tai vasaros atostogų oazė, sala, kurioje daugelis poilsiautojų atranda puikų klimatą, gurmanišką Viduržemio jūros virtuvę, vaizdingus kraštovaizdžius ir neregėto grožio paplūdimius. Vos pradėjus leisti pirmąsias atostogų minutes Sicilijoje akis ir dėmesį kausto palmės, apelsinmedžių giraitės, egzotiška architektūra ir žinoma - Sicilijos kraštovaizdyje dominuojanti Etna – didžiausias aktyvus ugnikalnis Europoje. Būtent Etna traukia daugelį turistų čia apsilankyti, tad patariame ir jums – tai įsimintina ekskursija kopiant ugnikalniu, o įspūdžiai liečiant dar šiltą lavą ir gėrintis vaizdu įkopus išlieka tikrai ilgam!
Tuo tarpu vakarinėje salos dalyje karaliauja Palermas – Sicilijos sostinė su daugybe lankytinų vietų, nuostabių paplūdimių ir malonaus miesto chaoso. Taip norimam poilsiui, didžioji dalis Palermo pakrantės nusėta mažais, jaukiais paplūdimiais, kuriuos skalauja skaidrus, žydras vanduo. Auksinio smėlio Mondeljo (Mondello) ar Čefalu (Cefalu) paplūdimiai atrodo tikrai pasakiškai, tad bent kelias atostogų dienas verta praleisti čia!

Palermas turtingas ir istorija, todėl lankantis Sicilijos sostinėje būtina pamatyti Kapucinų vienuolyną, kuris šokiruoja mumifikuotais vienuolių palaikais, tačiau norintiems išvysti istorijos faktus – šį objektą aplankyti verta! Keliaujant Palermu toliau, nepamirškite stabtelti prie Palermo bei Monrealės katedrų, o jei išalkus norėsis šio to autentiško pietums ar vakarienei, rekomenduojame Vucciria turgų, kur galėsite įsigyti šviežių jūros gėrybių ar vietinių gardumynų. Salos pietuose – barokinės architektūros miesteliai, kaimeliai, vynuogynai ir ramūs, egzotiški, tinkantys šeimai ir draugų susibūrimui paplūdimiai. Taigi, atostogaujant Sicilijoje patartina apkeliauti visą salą ir pasimėgauti jos kultūra!
... ,,,

Riminis – siautulingos naktys, nuostabus poilsis ir įspūdingi paplūdimiai... Čia apstu veiklos tiek šeimoms su vaikais delfinariume, vandens parke ar atrakcionuose, tiek norintiems naktinio gyvenimo, nes pakrantėje – begalės naktinių pasilinksminimo vietų, klubų ir barų. Vietiniai pasakoja, kad Riminį atostogoms renkasi net patys italai, atvykstantys iš atokesnių kraštų! Tai daug pasako apie regioną - jame ne tik daug vertų pamatyti objektų, bet ir 15 kilometrų besidriekiantys, platūs puraus smėlio paplūdimiai. Išsiilgę poilsio ir ramybės, čia tikrai rasite sau patinkančią vietą, kurioje bus malonu atsipalaiduoti saulėje, įdegti bei pasilepinti šilta ir lėtai gilėjančia jūra. Beje, tai svarbu ir itin patogu atostogaujant su vaikais, todėl Riminis dažnai tampa šeimų atostogų kraštu.
Ką pamatyti Riminyje? Pirmiausia – pažinti Adrijos jūros kurortą iš aukštai. Geriausias būdas apžvelgti Riminį ir jo apylinkes - pamatyti tai iš dangaus. Apžvalgos ratas Ruota Panoramica Rimini yra 55 metrų aukščio, tad puikūs vaizdai garantuoti! Pasinaudoti šia atrakcija galite tiek dieną, kai pamatysite besidriekiančią kurorto pakrantę bei jūrą, arba vakare, kai Riminis pasipuošia miesto šviesomis. Norintiems pažinti senamiestį – čia daug istorijos ir gražiausių statinių! Vaikštinėjant išvysite galybę istorinės reikšmės objektų ir jų liekanų, menančių imperijos laikus. Iš pačių lankomiausių šedevrų išskirtume Tiberijaus tiltą, senovinę romėniškąją arką, valdžios rūmus, trijų kankinių aikštę bei Arengo rūmus. Reziumuojant – atostogos Riminyje skirtos pašėlusiems vakarams pakrantėse su draugais, nuostabiam poilsiui šeimos apsuptyje bei laikui, kai norisi daugiau istorijos ir įsimintinų įspūdžių sielai!

Roma – didinga Italijos sostinė prie Tibro upės, lankoma milijonų turistų iš viso pasaulio... Tai didžiausias, „amžinuoju“ vadinamas Italijos miestas, gausus šurmulio kupinų aikščių, sakralinių pastatų ir Antikinės Romos griuvėsių. Roma – tikras muziejus kiekvieno poilsiautojo akims! Vienas didžiausių miesto privalumų yra tas, kad nors jis yra gana didelis, tačiau per keletą dienų šį tariamą miestą – muziejų tikrai galima apeiti pėsčiomis. Taigi, jeigu Romos mieste lankotės pirmą kartą, nepraleisite progos apsilankyti Koliziejuje ar Šv. Petro bazilikoje. Keliaujant tolyn verta aplankyti vieną pagrindinių miesto statinių, sulaukiančių didelio keliautojų skaičiaus – Panteoną. Tai vienintelis iki šių dienų išlikęs senosios Romos istorinis monumentas.
Praėję siaura gatvele nuo Pantoeno link Trevi fontano, atsidursite vienoje lankomiausių Romos vietų – pačiame Ispaniškų laiptų viršuje. Garsūs jie tuo, kad yra plačiausi ir ilgiausi laiptai visoje Europoje, tad pamatyti, užlipti ir įsiamžinti daugiau nei verta! Susigundžius lėkti aktyvių vasaros atostogų į vieną gražiausių Europos sostinių – Romą, vasaros pabaiga Lietuvoje ir rudens pradžia – pats geriausias laikas apsilankyti šiame nuostabiame mieste!
... ,,,


Italija žiemą – slidinėjimo kurortai

Viena žaviausių priežasčių keliauti į Italiją – čia laukia nepamirštami įspūdžiai vasarą ir žiemą. Italijos slidinėjimo kurortai žiemos sporto entuziastams patrauklūs dėl pakankamai nebrangaus slidinėjimo biudžeto ir žymiai didesnio kiekio saulėtų dienų bei tikrai gerai įrengtų slidinėjimo trasų.
Vienas iš didžiausių kalnų slidinėjimo kurortų Italijos Dolomitinėse Alpėse – Livinjas. Livinjas laikomas vienu pigesnių Alpių slidinėjimo kurortų. Slidinėjimo sezonas čia prasideda lapkričio pabaigoje ir trunka iki pat gegužės mėnesio, tad pakankamai patogu susiplanuoti žiemiškas atostogas kiekvienam tinkamu metu. Siekiantiems ne tik aktyviai praleisti laiką slidinėjant, bet ir papramogauti – miestelyje gausu barų, restoranų bei diskotekų.

Bormijus – kurortas, kuris priklauso Alta Vatellina kalnų slidinėjimo regionui. Bormijaus kurortas itin populiarus jaunimo tarpe, čia daugybė diskotekų, naktinių klubų, barų. Miestelyje taip pat yra čiuožykla, taigi, po slidinėjimo malonumų galima kiek labiau atsipalaiduoti čia.

Kronplacas - Dolomitinėse Alpėse įsikūręs slidinėjimo kurortas. Šis slidinėjimo kurortas žavi puikiais vaizdais ir ypatingai saulėtu klimatu. Čia įrengtos slidinėjimo trasos laikomos vienomis geriausių Italijoje. Be to, kurortas, patikėkite, idealiai tinkamas šeimoms su vaikais – mažiesiems čia siūloma daugybė pramogų, yra kalnų vaikų darželis, slidinėjimo mokyklos, o suaugusieji keliauja tikraisiais kalnais ir mėgaujasi įspūdžiais!
... ,,,

Taigi, planuojate atostogas Italijoje? Keliaukite degintis, pažinti, ragauti, šėlti, slidinėti ir patirti pačias geriausias atostogų akimirkas!
Iki greito pasimatymo Italijoje!