Naujienų prenumerata
Susisiekite

Kelionės keltais Klaipėda – Kylis Kelionės keltais Klaipėda – KylisKelionės keltais Klaipėda – Kylis


Kelionės kiekvieno iš mūsų gyvenimus praturtina daugybe naujų įspūdžių, gerų emocijų ir dar neatrastų skonių. Gamtos įvairovė, architektūra, miestų peizažai su tik jiems būdingomis kavinukėmis ir jų patiekalų skoniais yra tik nedidelė dalis malonių keliautojo patirčių. Ir visiškai nesvarbu, skristi į tolimus šiltuosius kraštus, ar pasirinkti artimesnę atostogų kryptį – kiekviena kelionė žavi savitai.

Kelionės keltais – vienas šių keliautojus savitai žavinčių ir ilgai išliekantį įspūdį kuriančių pasirinkimų. Klaipėda – Kylis – viena sparčiausiai populiarėjančių keltų krypčių. Norintys aplankyti Šiaurės Vokietiją, kelionę jūra renkasi ne tik dėl dviejų istorinių, stulbinančio grožio uostamiesčių, ar turtingų vaizdais miestų architektūrų. Keliauti keltų linija Klaipėda – Kylis vilioja ir aukštos klasės, patogūs bei erdvūs keltai „Regina Seaways“ ir „Victoria Seaways“, plukdantys šia kryptimi. Čia kiekvienas gali pasirinkti kajutės klasę, o gardaus maisto restoranų, barų, parduotuvių ir įvairiausių pramogų tiek suaugusiems, tiek ir mažiesiems kupini keltai 19 valandų kelionės laiką tiesiog ištirpdo. Kaip ir kelionė jūra keliautojų širdis...

Mėgstate komfortą ir norite patirti daugiau vaizdingų įspūdžių? O gal jau ilgai planavote aplankyti Vokietijos kultūrą? Tuomet kelionė keltu prasideda Klaipėdoje.

Keltai į Vokietijos krantus iš garsiojo Klaipėdos uosto išplaukia tikrai dažnai, net 7 kartus per savaitę, todėl, atvykus čia, tikrai verta skirti laiko ir pasižvalgyti po Lietuvos uostamiestį. Nepamainomu kelionės pagalbininku ir nemokamu virtualiu gidu čia gali tapti jau pradėjusi veikti mobilioji programėlė, pavadinimu „Klaipeda Audio Guide“, kuri pažintį su uostamiesčiu keliautojui pavers mažuoju audio teatru. Klaipėdos simbolis – Taravos Anikė virtualiai pėsčiomis keliauja kartu su Jumis turistiniu senamiesčio maršrutu ir supažindina su garsiausiomis miesto vietomis, istorija ir architektūros kūriniais.

Vistik, jeigu turite daugiau laiko, Klaipėda pradžiugins ne tik senamiesčio istorija, bet ir kiek nutolusiais, tačiau įspūdingais gamtos reginiais. Nepraleiskite progos aplankyti „Olando kepurės“ - 24,4 m aukščio skardžio Baltijos jūros pakrantėje, Pajūrio regioniniame parke. Prieš 12–15 tūkstančių metų būtent jį suformavo Baltijos ledynas. Nuo Olando kepurės atsiveria kvapą gniaužiantis jūros vaizdas su stačiais krantais ir akmenuotais Klaipėdos paplūdimiais.

Dinozaurų parkas įsikūręs šalia „Radailių dvaro“ ant didelio tvenkinio kranto, 7 km nuo Klaipėdos. Tai unikalus, kelių hektarų vienintelis Baltijos šalyse dinozaurų parkas, su judančiais, šnypščiančiais, bei riaumojančiais dinozaurais, kuriam abejingi neliks tiek mažieji turistai, tiek istorija besidomintys keliautojai.

Danės Krantinė – Meridianas – mokomasis burlaivis. "Meridianas" pastatytas 1948 metais Suomijoje, Turku laivų statykloje, kaip kontribucija Tarybų Sąjungai po Antrojo pasaulinio karo kartu su kitais 48 tokio tipo burlaiviais. Jų išlikę labai nedaug, todėl, besidomintiems istorija, pažintis tikrai verta kelionės laiko.

Senoji Klaipėdos miesto architektūra – fachverkas, pasukamas tiltelis (grandinių tiltas) ir dar daug senamiesčio reginių privers kitomis akimis išvysti Klaipėdą. O tuomet – uostas ir ilgai laukta kelionė į Šiaurės Vokietijoje įsikūrusį uostamiestį – Kylį.
Kiek daugiau nei 19 valandos patogios ir įspūdingos kelionės jūra ir Šiaurinėje Vokietijoje jau išsilaipinsite uostamiestyje. Keliaudami po Šiaurinę Vokietijos dalį atrasite tai, ko tikrai nesitikėjote – istorinės vietovės, gražūs miestai, kerinti gamta ir didžiausi vaikų pramogų parkai.
... ...


Kylis – svarbus uostamiestis prie Baltijos jūros ir viena iš pirmųjų dėmesį kaustančių pažinties vietų.

Kylio fiordas natūraliai suformavo uosto teritoriją. Viena žymiausių miesto švenčių čia yra tapusi tradicinė Kylio regata – tai vienas didžiausių buriuotojų festivalių pasaulyje, pritraukiantis per 2000 įvairiausių dydžių laivų.

Tolimesnis maršrutas – Hamburgas, įsikūręs Vokietijos šiaurėje. Tai antrasis miestas pagal dydį šalyje, pramintas „Šiaurės Venecija“, nors tikrąją Veneciją gerokai lenkia tiltų ir tiltelių skaičiumi, jų Hamburge yra per 2000. Čia verta aplankyti Rotušę, istorinį uosto sandėlių rajoną Speicherstadt, Žuvų turgų, šurmuliuojantį sekmadienio rytais, o norintiems pamatyti tikrąjį miesto linksmybių rajoną - Reeperbahn gatvę arba Hamburgo raudonųjų žibintų kvartalą.

Pasiilgusiems įspūdingų miesto peizažų, verta aplankyti Liubeką - vieną gražiausių Šiaurės Vokietijoje įsikūrusių istorinių miestelių. Unesco paveldo saugomame senamiestyje gausu dailių raudonų plytų pastatų, o upės juosiamą miestą vainikuoja net 7 bažnyčių bokštai.
Liubekas garsus ir marcipanais. Mieste yra viena seniausių Vokietijoje marcipanų parduotuvė, Niederegger, kurioje visuomet knibžda smalsių pastarųjų skoniui turistų.

Grįžtant į keltą iš Kylio, verta aplankyti vieną didžiausių statinių mieste – Garbės Memorialą – daugiau kaip 80 metrų virš jūros lygio iškilusį bokštą ir, kupina įspūdžių siela, pasinerti į ramią, banguojančią kelionę namo.
... ...


Norite išbandyti šią kelionių kryptį?

"DFDS" keltų linija Klaipėda – Kylis jungia Lietuvą su Šiaurės Vokietiją.
Liniją aptarnauja keltai "Victoria Seaways" ir "Regina Seaways".
Išvykimas : 7 kartus per savaitę.
Kelionės trukmė : 19 val.
Registracija prasideda 3 val., baigiasi 1,5 val. iki kelto išvykimo.
Uostai : Centrinis Klaipėdos Terminalas, Ostuferhafen Kylyje
Kaina nuo 33 € asm.