Naujienų prenumerata
Susisiekite

Kruizas iš Rygos į Stokholmą Kruizas iš Rygos į StokholmąKruizas Ryga – Stokholmas


Kruizinės kelionės – tai kupinos pramogų ir veiklos įvairovės kelionės jūra, kai kruopščiai suplanuotų atostogų jausmą norisi patirti nuo pat pirmųjų kelionės akimirkų.
Kruizų išskirtinumas – ne tik puiki galimybė vienos kelionės metu susipažinti su kelių šalių kultūromis, bet ir neeilinė proga pasimėgauti plaukiančio jūra kurorto malonumais! Kruiziniai laivai įprastai palieka neišblėstančias emocijas…
Kodėl? Juk ne kasdien galime sau leisti pasimėgauti gardžių, netgi pačiam išrankiausiam gurmano skoniui paruoštų patiekalų įvairove, poilsiu denyje su vaizdu į banguojančią Baltijos jūrą ir draugų ar mėgstamos knygos draugija, o vakare persikelti pramogauti į vienus iš egzotiškiausių barų jūroje.

Šias pramogas ir dar daugiau kruizo malonumų teikia keli aukštos kokybės, kruiziniai laivai „Isabelle“ ir „Romantika“, kuriuose, kaip jau supratote, galima ne tik poilsiauti bei smagiai ir patogiai leisti kelionės laiką su šeima ar draugais. Laivai puikiai pritaikyti verslo kelionių mėgėjams, todėl šis pasirinkimas labai tinkamas ir tiems, kurie kruizo metu nori organizuoti mokymų sesijas, seminarus ar verslo partnerių susitikimus. Abiejuose laivuose yra erdvios konferencijų salės su visa reikalinga konferencijoms įranga.
Taigi, beliko tik pasirinkti maršrutą ir plaukiam? Vienas iš įspūdžių kupinų Baltijos jūros kruizų maršrutų – trijų dienų kruizas Ryga – Stokholmas - Ryga, kurio rekomenduojame pro akis nepraleisti tiems, kam norisi pažinti vienus turtingiausių vaizdais bei istoriniais kultūrų elementais uostamiesčius. Kruizo Ryga – Stokholmas kelionė prasideda Rygoje. Iš Latvijos sostinės uosto kruizinis laivas išplaukia tik vakarėjant, todėl atvykus į Rygą nuo pat ankstaus ryto, Jūsų lauks tikrai žavingas ir tūriningų akimirkų kupinas laikas!

Ryga. Ką verta aplankyti?

Latvijos sostinė keliautojų akyse jau yra pelniusi gyvo muziejaus titulą ir, panašu, šis įspūdis dar ilgai garsins Latvijos uostamiesčio vardą. Ryga, dar vadinama Baltijos perlu, įtraukta į UNESCO Pasaulio kultūros ir gamtos paveldo sąrašą, o Rygos senamiestis įtrauktas į UNESCO saugomų objektų sąrašą kaip eksponuojantis didžiausią Europoje Art Noveau architektūros pastatų kolekciją. Todėl, norint pažinti Rygos miesto dvasią iš arčiau, Rygą geriausia apžiūrėti pėsčiomis.
Jeigu esate tie, kuriems kelionės pradžioje pirmiausia norisi pasigrožėti miestu iš aukštai - Rygos senamiestyje rasite žavingą istorinės architektūros kūrinį - Šventojo Petro bažnyčią. Pakilę į jos viršų, galėsite pasigrožėti Rygos miesto panorama. Iš aukštai puikiai matosi senamiesčiu besidriekiantys Gildijų pastatai, kuriuos rekomenduojame apžiūrėti tęsiant kelionę. Vaikščiodami Livu aikštėje, pastebėsite žavingos architektūros pastatų – tai angliškos gotikinės eklektikos paminklai. Kadaise šios gildijos gynė skirtingų socialinių grupių pirklių interesus, o dabar tai yra įvairių Rygos kultūros renginių vieta. Šalimais atrasite ir garsiąją liuteronų katedrą – didžiausią viduramžių bažnyčią Baltijos šalyse bei 14 amžiaus palikimą menančią Rygos pilį.

Muziejų mėgėjams Ryga taip pat gali pasiūlyti kultūros objektų įvairovę. Vienas garsiausių – Okupacijos muziejus. Muziejus yra pačiame Rygos centre, sename sovietiniame pastate. Netoliese, Pietavos gatvėje įsikūręs ir garsusis Rygos Filmų muziejus. Jo lobyne daugiau kaip 70.000 įvairiausių eksponatų: kino juostų, fotografijų, filmų apžvalgų, kostiumų, filmavimo technikos bei vaizdajuosčių. Tai tikra atgaiva sielai tiems, kas domisi istoriniu kinu!

O tiems, kam didžiausias kelionių malonumas yra slampinėti dar neatrastomis ir jaukiomis senamiesčio gatvelėmis – patariame apsilankyti siauriausioje ir trumpiausioje šiame mieste Rozena gatvėje. Čia ištiesus rankas, pastatus įmanoma pasiekti iš abiejų pusių!
Išalkus ir vis dar turint kelias valandas laiko iki registracijos kruizui, užsukite į centrinį Rygos turgų, kur atrasite tikrą tradicinių patiekalų bei produktų įvairovę! Šis turgus buvo laikomas vienu moderniausių ir didžiausių turgų visame pasaulyje.
...
... ...
Stokholmas – viena gražiausių sostinių pasaulyje!

Kruiziniam laivui atplaukus į Stokholmo uostą pakaks vos kelių akimirkų, kad suprastumėte, kodėl keliautojai Stokholmą vadina viena gražiausių sostinių pasaulyje. Atvykimas ankstyvas – 10:30 val. ryte laivas jau prisišvartuoja Frihamno terminale, todėl Švedijoje laisvu laiku, arba dar kruize susiplanuotomis ekskursijomis galima mėgautis iki pat pavakario.
Stokholmą jungia 14 salų, kuriose išsidėstę 57 tiltai, o pats miestas skaičiuoja daugiau nei 750 metų istorijos. Gražūs pastatai, pasaulinio lygio muziejai, žalios miesto erdvės ir daug vandens – tai išskiria šį miestą iš kitų ir leidžia lankytojui per išties trumpą laiką susikurti nepamirštamus kelionės įspūdžius! Čia, kaip ir Latvijoje, daugumą lankytinų miesto vietų galima pasiekti tiesiog pėsčiomis. Kelionių mylėtojai žino – vaikštant pėsčiomis geriausiai ir greičiausiai susipažįsti su miestu. Keliaujam?

Vaikštinėjant jaukiomis, vingiuotomis Stokholmo gatvelėmis, pirmiausia rekomenduojame aplankyti Stokholmo rotušę, kur verta užlipti į čia esantį bokštą ir pasigrožėti fantastiška miesto panorama. Toliau – Gamla Stan – seniausia šio miesto lankytina vieta. Tai vienas geriausiai išsilaikiusių pasaulyje viduramžių miesto centrų. Gamla Stan taip pat yra Karališkieji rūmai ir Stokholmo katedra, kurių nevalia aplenkti!

Žalioji Djurgården sala yra laikoma miesto atrakcijų centru, čia užsukus galima smagiai praleisti laiką su šeima!

..
...
Muziejų lankytojams Stokholmas paruošęs dėmėsio vertų reginių. Vasa muziejus – 17 amžiaus laivų muziejus. 95 proc. visų eksponatų – originalūs! Laiką muziejuje su šeima galima puikiai praleisti ir Skansen muziejuje po atviru dangumi – tai seniausias tokio tipo muziejus pasaulyje, kuriame yra ir zoologijos sodas. O meno kritikai neliks abejingi atradę Moderna Museet – 20 amžiaus meno muziejų, kuriame eksponuojami Picasso, Dali, Matisse darbai.

Savarankiškos kelionės pabaigai verta išsirinkti jaukų miesto restoranėlį su vaizdu jūrą ir pailsėti, besimėgaujant gardžiais patiekalais. Švediška virtuvė garsėja gardžiais žuvų patiekalais, o drąsiems ir viską išragauti pasirengusiems keliautojams rekomenduojama paragauti kelių tradicinių patiekalų, kurie visame pasaulyje garsėja puikiu skoniu – tai Švediški mėsos kukuliai bei fermentuota silkė!Nuo 16:00 val. Jūsų laukiantis kruizinis laivas ir vėl bus pasirengęs suteikti geriausią aptarnavimą bei pramogų gausą, o kitos dienos rytą jau atsidursite Rygos uoste.
Norite pajusti kelionės įspūdžius ir pavasarį pasitikti kelių poilsio dienų nuotaikomis? Kruizas Ryga – Stokholmas – Ryga Jūsų laukia kasdien!

Gerų pavasario įspūdžių!